XIV. Trenčiansky jazzový festival
11.10. - 14.10.2007

XIV. Trenčiansky jazzový festival
Jazz pod hradom 2007


ŠTEDRÁ JAZZOVÁ NÁDIELKA


"Vrchol jazzovej jesene odznel na Slovensku na XIV. Trenčianskom jazzovom festivale JAZZ POD HRADOM". Zhodli sa na tom návštevníci, priami účastníci i hudobní odborníci. Po štrnástich rokoch existencie festivalu putuje neoficiálna koruna jazzového kráľovstva do Trenčína. Zaslúžené ocenenie organizačnej práce i podpory Mesta Trenčín sa prejavuje vo vianočnom čase zvýšením jazzových aktivít pod Matúšovým hradom. "Uznanie je vždy povzbudením a pozitívnou motiváciou", hovorí Vlado Pinďák, jeden z organizátorov jazzového života v meste.

Na mesiac december pripravila Trenčianska jazzová spoločnosť "štedrú jazzovú nádielku", ktorá skrýva vo svojom objemnom vreci 9 domácich a zahraničných kapiel skvelej úrovne. V stredu, 5. decembra vystúpi na JAZZOVEJ DRAŽBE v rámci cyklu Jazz do regiónov poľský kvartet ECSTASY PROJECT. Vo štvrtok 13.-teho odohrá koncert vyhľadávaná a dlho očakávaná kapela VERTIGO QUINTET so speváčkou Dorotou Bárovou (TARA FUKI). O týždeň neskôr, 20. decembra sa na JAZZOVEJ DRAŽBE predstaví saxofónové súhvezdie Ondřej Čtveráček a Rado Tariška so svojim sprievodom. Benefičnú Jazzovú dražbu svojimi dielami ozdobí maliar Vlado Kudlík a žiaci ZUŠ s obrázkami vo vianočnej nálade. Všetky tri kapely určite navodia správnu klubovú atmosféru v JAMM clube na Štúrovom námestí. Rovno pod stromček zloží svoj náklad bluesová karavána, ktorá sa zastaví v piatok 21.12. v Piano Clube. Na festivale Bluesnenie VIII. zahrá Bonzo Radványi, VV JAZZ Q a jeho hostia, Zuzka Suchánková Band. Tom White Harp User predstavuje špičku maďarskej "štipľavej" bluesovej tvorby. Úspešný a vydarený album predstaví ZVA 12-28, zvolenská stálica. Na záver večera chystá rozhýbať nohy i myseľ prievidzská formácia BLUES 8 s dráždivým rytmickým blues-rockom.

Záver jazzového roka sa podarilo ovenčiť slávnostnou udalosťou. Aurélius Q so svojimi hosťami pokrstí 28.12.2007 v Piano Clube svoj tretí album. Po viacmesačnej práci v štúdiu uzrie svetlo sveta nahrávka, na ktorej okrem základnej zostavy trenčianskej kapely, je počuť množstvo známych sólistov zvučných mien. Viac neprezradíme - treba byť pri tom.
Jazzový život v Trenčíne je dôležitou zložkou kultúrneho života mesta. Jeho vysoká umelecká a organizačná úroveň posúva zvesť o meste pod Matúšovým hradom do sveta kultúry s veľkou dávkou rešpektu a uznania. Súčasťou tohto nevšedného úspechu je vyspelé trenčianske publikum. "Štedrú jazzovú nádielku" preto s vďakou venujú organizátori práve jemu.

Trenčiansky jazzový festival 11.10.2007 - 14.10.2007
Festival mladého jazzu 12.10.2007
Výstava fotografií - TRENČÍN MESTO JAZZU


MuranyiDave Liebman
Friedrich - Hebert - Moreno
Štvrtok 11.10.

16.00 hod. Mierové námestie

VV Revival and Traditional Band (SK)

-----------------------------

19.00 hod. - Kino METRO Jazz Club

Jazzsmile (SK)

Acoustic Colours (SK)

vstupné: 150 Sk (študenti vstup voľný)


Piatok 12.10

15.00 hod. FESTIVAL MLADÉHO JAZZU - Piano Club

Zamboosi (Valašské Meziříčí)

4. Sch (Prievidza)

Headlong (Trenčín)

Soulpower (České Budějovice)

BigBang (Bánovce n. B.)

vstup voľný

-----------------------------

19.00 hod. - Piano Club

Philipp Nykrin Trio (A)

Ecce Jazz feat. Jens Bunge (SK/D)

Mango Salseros (SK)

vstupné: 200 Sk (študenti 100 Sk)


Sobota 13.10.

19.00 hod. - Piano Club

Blindflug (D)

Jozef Vejvoda Quartet feat. Štěpán Markovič (CZ)

Urszula Dzudziak (PL)

vstupné: 250 Sk (študenti 150 Sk)


Nedeľa 14.10.

19.00 hod. - Piano Club

Ulf Valkenius / AMC Trio (S/SK))

Mengis 6 Group (CH)

DAVE LIEBMAN /
Friedrich - Herbert - Moreno Trio (D/USA)

vstupné: 250 Sk (študenti 150 Sk)


Mango Salseros

LEONID PTASHKA
Ptashka
Karlheinz Miklin Billy Cobham Abercrombie Hrafn Jonsson